KAMBRIUM

9. června 2010 v 21:13 | REMI |  GEOLOGICKÁ OBDOBÍ
KAMBRIUM
Začátek Kambria je také začátekem doby zvané fanerozoikum což zanmená "období bohatého života".Kambrium je zajímavé prudkým nárůstem mořských živočichů a rostlin ale souš je stále pustá.Evolučnímu startu zřejmě pomohlo teplé podněbí.Rychlé pohyby kontinentů vedly ke zvyšování hladiny oceánů a moří a k rozsáhlým mělkovodním pochám.Tato mělká moře byla po celé světě teplá a na žádném z polů nebyla ledová čepička.
KONTINENTY
V kambriu byl pohyb kontinentů velmi rychlý.Superkontinet Rodinia se rozlámal na jednotlivé  kontinety a ty se od sebe vzdalovali.Před 500 miliony lety ležely kontinenty Laurentia,Baltica a
Siberia podél rovníku,zatímco superkontinent Gondwana zasahoval do mírných částí.
ŽIVOT V KAMBRIU
Většina velkých dnes žijících skupin začala svou cestu právě v tomto období které trvalo 50 milionů let.Byli to červi,krabi,měkkýši a houby.Většina z nich měla pevnou vnější kostru která poskytovalo ochranu,díky jíž mohli dosáhnout větších rozměrů.
  
Jedno ze tehdejších zvířat
Anomalocaris
Trilobiti - typičtí představitelé životu v kambriu

Mapa Kambria
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 PansyMONTGOMERY33 PansyMONTGOMERY33 | E-mail | Web | 6. ledna 2012 v 13:00 | Reagovat

The <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a> suppose to be important for guys, which want to organize their own career. By the way, it is easy to get a secured loan.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama